صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/8/23 15:15
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


تبديل دلار با نرخ آزاد به منات در بانك‌هاي تركمنستان آغاز شد

فرستنده taymaz در تاريخ 2008/1/2 11:00:00 (9019 بار خوانده شده)

بانک های ترکمنستان در اقدامی بی سابقه تبدیل دلار به واحد پول ملی "منات" را با نرخ آزاد از روز چهارشنبه در سراسر ایت کشور شش میلیون نفری آغاز کرد. به گزارش ایرنا ازعشق آباد،شعب بانک های دولتی ترکمنستان هردلار آمریکا را با قیمت بیست هزار منات (واحد پول ترکمنستان) عرضه و نوزده هزار و هشتصد منات خریداری می کنند. سه بانک ترکمنستان نیز در شهر عشق آباد پایتخت این کشور یورو را با قیمت یک دلار و چهل و هفت سنت خریداری و یک دلار و پنجاه سنت عرضه می کنند.يك مسوول بخش ارز خارجي بانك "تركمن- ترك" در عشق‌آباد به خبرنگار ايرنا گفت كه اين بانك در خريد يورو يك درصد و در عرضه آن نيز 1/5درصد حق كميسيون از مشتريان دريافت مي‌كند. يك مسوول در "پرزيدنت بانك" عشق‌آباد نيز گفت كه اين بانك در تبديل ارز دلار و يورو به منات با نرخ آزاد هيچ محدوديتي ندارد. ارزش دلار در سه ماه اخير در بازار آزاد تركمنستان از 23هزارو 800منات به حدود 20هزار منات تنزل يافت. هم‌اكنون ارزش هر دلار در بازار رسمي اين كشور 6250منات است. رييس جمهوري تركمنستان اخيرا با صدور فرماني ارزش دلار آمريكا در بازار رسمي و آزاد اين كشور در برابر "منات" را تثبيت كرد.

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد